Dla tych, którzy nie przepadają za codziennym pokonywaniem schodów i nie posiadają dużych potrzeb związanych z przestrzenią, idealnym wyborem jest projekt małego domu parterowego. Takie budynki zyskują coraz większą popularność wśród inwestorów, którzy szybko i bez zbędnych komplikacji pragną zamieszkać w nowym domu. Co doceniamy wybierając projekty domów parterowych?
Komfort i bezpieczeństwo – projekty domów na wyciągniecie ręki.
Niewielkich rozmiarów projekty domów parterowych są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Dlaczego? Konstrukcja takich domów eliminuje występowanie schodów, dlatego są one idealne dla osób starszych i tych, którzy mają pewne trudności z poruszaniem się. Ich brak rozwiązuje problemy z przemieszczaniem się między poziomami. To także doskonała opcja dla rodzin z małymi dziećmi, dla których schody są źródłem niebezpieczeństwa. Dla niemowląt i raczkujących maluchów każda różnica poziomów jest fascynująca, a stopnie stanowią nieodpartą pokusę, która niestety bywa niebezpieczna.
Jeśli chodzi o samo wykonanie, to projekty domów parterowych to zazwyczaj proste i zwarte konstrukcje. Posiadają klarowny podział na część dzienną, którą tworzy kuchnia i salon, oraz komfortową przestrzeń relaksacyjną z sypialniami. Typowe dla małych domów są 2 lub 3 pokoje, które można przeznaczyć na sypialnie, prywatny gabinet, lub dodatkową łazienkę. W najlepiej zaprojektowanych projektach małych domów parterowych na powierzchni do 80 m² znajdziemy również 2 łazienki oraz pralnię z kotłownią. Projekty domów z trzema sypialniami, salonem, kuchnią i dwoma łazienkami to przykłady maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni, przy jednoczesnym zachowaniu wygody i funkcjonalności całej kompozycji. Taki układ zawiera wszystko, co niezbędne dla komfortowego życia rodziny z dziećmi.
Przyjazne dla kieszeni – projekty domów tanich w budowie.
Nieduże i minimalistyczne w konstrukcji projekty domów parterowych mają jedną ogromną zaletę – są ekonomiczne w budowie i szybkie w realizacji. Są oszczędne, bo nie wymagają budowy kolejnych pięter ani ich wykończenia. Natomiast możliwość szybkiej i bezproblemowej realizacji jest efektem ich zazwyczaj zwartego kształtu i prostej architektury. To projekty o prostych formach, najczęściej opracowane na planie kwadratu lub prostokąta. Małe domy parterowe wyróżniają się szybkim tempem i niskimi kosztami budowy, co sprawia, że stają się coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów decydujących się na budowę domu zamiast zakupu mieszkania.
Stawiając na projekty domów parterowych, wybieramy szybką realizację i sprawną budowę. Bez względu na to, czy stawiamy na technologię murowaną, szkieletową czy keramzytową, każda opcja zapewnia spełnienie pragnienia o własnym, przytulnym domu.
Projekty typu bungalow to również domy z ogromnym potencjałem do rozbudowy. Jeśli w planach mamy powiększenie rodziny, lub będzie nam potrzebna większa powierzchnia, np. do prowadzenia działalności gospodarczej możemy wykonać adaptację poddasza na cele mieszkalne. Dodatkowe 60 m², które możemy uzyskać w 80 metrowym domu parterowym to znaczne zwiększenie możliwości domu. Wybierając projekty domów z dachem o kącie nachylenia 30-35 stopni i solidnym stropem adaptacja poddasza nie będzie stanowić najmniejszego problemu.
Wybierając projekty małych domów parterowych, otwieramy sobie szybką drogę do spełnienia marzeń o bezpiecznym i komfortowym domu. Realizujemy w przemyślany sposób plan o własnym miejscu, w którym nie musimy martwić się schodami, czy też potencjalnymi problemami związanymi z naszą mobilnością w przyszłości. Mały dom parterowy to propozycja dla tych, którzy chcą zamieszkać we własnym, wygodnym miejscu, szybko i bez zbędnych komplikacji.
Materiał zewnętrzny