Wiele osób tworząc dom pasywny (energooszczędny), skupia się wyłącznie na doskonałej jakości okien. Warto jednak nie zapominać o roletach, które poprawiają funkcję izolacyjną budynku. Na jakie rolety zewnętrzne warto się więc zdecydować?
Dlaczego warto wybrać energooszczędne rolety zewnętrzne?
Rolety zwykle kojarzą nam się wyłącznie z możliwością regulowania stopnia nasłonecznienia pomieszczeń. Nie jest to jednak jedyna funkcja tych elementów. Jeśli zdecydowałeś się na energooszczędne rolety, Warszawa jest miastem, w którym znajdziesz kilku czołowych producentów najnowocześniejszych rozwiązań.
Dzięki ich wysokiej jakości roletom:
- zwiększysz właściwości izolacyjne budynku,
- zadbasz o bezpieczeństwo domowników (lub pracowników w przypadku budynku przedsiębiorstwa),
- zwiększysz funkcjonalność.
Warto pomyśleć o roletach elektrycznych, które zdecydowanie podnoszą komfort codziennego życia. Można nimi sterować za pomocą wielu urządzeń – nie tylko pilota, ale również telefonu, tabletu czy zegarka.
Dom pasywny cechuje duża liczba przeszkleń. Choć przynoszą one ogromne korzyści, nie możemy zapominać, że w upalne dni, spędzanie czasu w takich pomieszczeniach bez rolet graniczy z cudem. Możliwość precyzyjnego zarządzania naturalnym ciepłem i światłem słonecznym jest możliwa właśnie za sprawą odpowiednio dopasowanych rolet zewnętrznych. Jakie więc wybrać, by stworzyć energooszczędny dom na miarę naszych potrzeb?
Rolety zewnętrzne – rozwiązania do domu pasywnego
Do najczęściej wykorzystywanych rolet w energooszczędnym domach należą:
- rolety solarne, które uniezależniają nas od konwencjonalnych źródeł energii; ich montaż jest bezinwazyjny.
- rolety z funkcją żaluzji, które łączą w sobie zalety dwóch najpopularniejszych rozwiązań – żaluzji fasadowych i rolet antywłamaniowych,
- rolety elektryczne z napędem hybrydowym, które jednorazowo pobierają moc wystarczającą aż na 10 cykli podnoszenia/opuszczania
Rolety zewnętrzne a termoizolacja
Wysokiej jakości rolety zewnętrzne posiadają doskonałe właściwości izolacyjne, które pozwalają skutecznie obniżyć koszty ogrzewania zimą, z kolei w lecie zapewniają idealną temperaturę wewnątrz pomieszczeń. Jest to jeden z najszybszych i najlepszych sposobów na poprawę termoizolacji budynku. Ich dopracowana konstrukcja niweluje mostki termiczne, co w konsekwencji utrudnia ucieczkę ciepła z przestrzeni między oknem a zamkniętą roletą (właściwość tę docenimy szczególnie w chłodniejsze miesiące). Wyposażone w automatyczne systemy dają pełny komfort i wygodę użytkowania.