Zdrowe wody w Wysowej-Zdroju

Wysowa-Zdrój jest niewielką miejscowością, zlokalizowaną w południowej Polsce, w dolinie Ropy, w województwie małopolskim. Wieś ta to szereg atrakcji w postaci szlaków rowerowych, konnych, szlaku architektury drewnianej, zabytków, zapierających dech w piersiach widoków, a także ciekawej bazy noclegowej [informacje na ]. Jednakże Wysowa-Zdrój to przede wszystkim miejsce, w którym możemy podreperować swoje zdrowie. Fantastyczny mikroklimat oraz zdrowe wody tego miejsca sprawią, że wyjedziemy stąd z pewnością nieco bardziej zdrowi.

Wysowa-Zdrój jest lubianym oraz niezaprzeczalnie znanym uzdrowiskiem, znajdującym się przy granicy Polski ze Słowacją. Miejsce to stało się znane w Europie już przed I wojna światową, a wody, które nam oferuje były wówczas porównywane nawet do tych z włoskiego Merano. Na te chwilę w miejscowości odnajdziemy 14 ujęć wody mineralnej o zróżnicowanych właściwościach. Zaliczymy do nich między innymi szczawy wodorowo-węglanowo-chlorkowo-sodowe, a także węglanowo-sodowo-wapienne. Na ich bazie wytwarzana jest wyśmienita woda mineralna pod nazwą „Wysowianka”.

Od roku 2006 możemy korzystać z tutejszej pijalni wód, która zlokalizowana jest w centrum uzdrowiska. W miejscu tym spotkamy się aż z pięcioma rodzajami różnych wód mineralnych. Wysowa-Zdrój to wieś, którą naprawdę warto odwiedzić. Oprócz szerokiego wachlarzu atrakcji dla wszystkich przede wszystkim poprawimy tutaj swój stan zdrowia. Tutejsze uzdrowisko leczy głównie choroby układu oddechowego, moczowego, a także pokarmowego. Serca nasze podbije wyjątkowy smak tutejszych wód mineralnych o zróżnicowanych właściwościach.

Będąc tutaj, grzechem byłoby nie poświecenie temu miejscu więcej niż jednego dnia. Nie będziemy mieli z tym problemu, gdyż miejscowość ta zapewnia nam naprawdę dobrą bazę noclegową. Noclegi w Wysowej-Zdroju są stosunkowo tanie i oferują nam spędzenie nocy w takich miejscach, jak domki letniskowe, osady, pensjonaty, pokoje gościnne, a dla bardziej wymagających nawet w apartamentach. Przystępne ceny sprawią, ze nie będziemy musieli zbytnio martwic się o swoje finanse, co jest dodatkowym atutem tej niewielkiej wsi.

Wysowa-Zdrój jest maleńką miejscowością w południowej Polsce, którą bez wątpienia warto odwiedzić. Szeroki wachlarz atrakcji oraz możliwość poprawienia swojego stanu zdrowia aż kuszą, aby tutaj przyjechać. W połączeniu z ciekawą, niedrogą baza noclegową, Wysowa staje się naprawdę dobrą opcją na kilkudniowy odpoczynek poza miastem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>