Wypoczynek dla aktywnych? Tylko w Polańczyku

Bieszczady przyciągają tajemniczością i dziką przyrodą. Ten region należy do najbardziej niepowtarzalnych miejsc w kraju. Malownicze ukształtowanie terenu, i zabytkowe cerkwie składają się na krajobraz, który dostarcza wspaniałych wrażeń o każdej porze roku. Polańczyk to idealne miejsce dla osób aktywnych, szukających wygodnych noclegów. Pomimo tego, że miejscowość jest niewielka, jej baza noclegowa jest bardzo szeroko rozwinięta. Ośrodki wypoczynkowe i noclegi w Polańczyku należą do komfortowych i niedrogich. Każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Polańczyk jest atrakcyjnym celem wakacyjnego wyjazdu dla turystów, którzy lubią spędzać czas nad wodą. Miejscowość jest położona na brzegu Jeziora Solińskiego, które zachęca do żeglugi, a także wypraw kajakami. Osoby aktywne mogą również skorzystać z łodzi wiosłowych oraz rowerków wodnych. Jednocześnie w sezonie dostępne są rejsy statkiem. Niezależnie od sposobu przemieszczania się, na turystów czekają bardzo piękne widoki, ponieważ akwen jest otoczony malowniczymi wzgórzami. Atrakcją dla zwolenników mocnych wrażeń jest nurkowanie w jeziorze.
Zapora Jeziora Solińskiego jest sztucznym zbiornikiem, który utworzono przez zbudowanie zapory. Jest to jedna z najciekawszych tego typu konstrukcji na terenie kraju. Imponujące rozmiary (82 metry wysokości i 664 metry długości) sprawiają, że jest niezwykle atrakcyjna dla turystów. Warto zarezerwować termin i zwiedzić zaporę także wewnątrz, ponieważ turyści mają dostęp do części tuneli serwisowych. 

W Polańczyku można wejść na kilka różnych ścieżek i szlaków. Prowadzą one wokół Jeziora Solińskiego i Jeziora Myczkowskiego. Do najciekawszych należy wyznakowany przez PTTK zielony szlak długodystansowy, który prowadzi z Leska przez Wołkowyję w okolice Jaworca. Szlaki Gminne, które mają bardziej lokalny zasięg, doskonale nadają się na krótszy spacer połączony z podziwianiem pięknych widoków. W okolicy Polańczyka znajduje się wiele atrakcyjnych szlaków rowerowych. Trasy pozwalają na połączenie aktywnego wypoczynku ze zwiedzaniem szeregu ciekawych miejsc znajdujących się w okolicy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na wyjazd warto wybierać takie miejsca jak Polańczyk. Mamy tu możliwość odpoczynku, ale także czeka na nas wiele atrakcji związanych z aktywnością fizyczną. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>