Wieże ciśnień w Malborku

W Malborku znajduje się wiele ciekawych obiektów. Na pewno zaliczają się do nich tutejsze wieże ciśnień. Jedna z nich, która znajduje się przy ulicy Dworcowej powstała w roku 1901. Jest to sporej wielkości murowana budowla, która zachowała się w bardzo dobrym stanie. Warto także zaznaczyć, że wieża ciśnień z ulicy Dworcowej jest z zewnątrz naprawdę ładnym i atrakcyjnym obiektem, które rzeczywiście warto zobaczyć.

Drugi tego typu obiekt znajduje się w okolicach Placu Słowiańskiego. Jest to wieża ciśnień zbudowana w stylu neogotyckim. Powstała ona niedługo po wieży znajdującej się przy ulicy Dworcowej. Miało to miejsce w 1905 roku. Złożył się na to fakt wybudowania wodociągów w Malborku. Koniecznie trzeba podkreślić to, że wieża ta została umieszczona w rejestrze zabytków. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że obiekt ten nadal pełni swoją pierwotną funkcję.

Gdy już zapoznamy się z ciekawymi wieżami ciśnień, jakie znajdują się na terenie miasta, to warto pomyśleć o innej formie wypoczynku i zwiedzania. Ciekawą opcją jest niewątpliwie rejs po Nogacie. Turystyka wodna w mieście w ostatnich latach bardzo się rozwinęła. Pływając po Nogacie, możemy podziwiać tutejszą okolicę, krajobrazy, przyrodę. Możemy zobaczyć miasto całkowicie od innej strony. Od strony, która dotychczas nie była dla nas dostępna. Turyści mogą przebierać w różnego rodzaju ofertach. Możemy płynąć w rejs statkiem albo skorzystać z tramwaju wodnego czy niewielkiej gondoli. Niektórzy decydują się nawet na pływanie kajakiem, jednak z reguły są to osoby bardziej doświadczone w tego typu aktywności fizycznej.

Jak możemy więc zauważyć, Malbork naprawdę oferuje nam bardzo wiele. Warto tutaj jak najbardziej przyjechać i zatrzymać się chociaż na kilka dni. Trzeba jednak pamiętać, że miasto jest miejscowością turystyczną, przez co z wolnymi noclegami może być naprawdę różnie. Najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze zarezerwowanie noclegu [np. tu: ], aby później nie było kłopotu. Wybór jest całkiem spory, ponieważ baza noclegowa Malborka to hotele, motele, pensjonaty, to także prywatne oferty wynajmu mieszkań czy pokoi. Z takiej możliwości również warto skorzystać, ponieważ nieraz jest znacznie tańszym rozwiązaniem. Tak czy inaczej wizyta w Malborku to naprawdę świetny wybór, z którego warto skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>