Spacer plażami Unieścia

Położone nad morzem i jednocześnie nad jeziorem, z przepiękną plażą, na której przysiadły rybackie kutry, z bogatym zapleczem noclegowym (wybór na meteor-turystyka.pl) i gastronomicznym, z licznymi atrakcjami, zarówno dla bardziej jak i mniej aktywnych, Unieście stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek o każdej porze roku. Warto tu przyjechać dla mikroklimatu, czystych lasów, licznych ścieżek spacerowych i rowerowych, szerokiej, piaszczystej plaży i atmosfery dawnej rybackiej osady. Już w XV wieku istniał tu znaczący port morski, obecnie jest to niewielka przystań. Atrakcją jest także trzykilometrowa promenada, ciągnąca się wzdłuż brzegu w kierunku Mielna, z licznymi restauracjami i kawiarniami, w których można przysiąść i podziwiać morze oraz z różnorodnymi rozrywkami dla małych i dużych.

Po całym dniu spędzonym na gwarnej plaży czy promenadzie, warto udać się spacerem nad Kanał Jamneński, łączący jezioro Jamno z Morzem Bałtyckim. Kanał ten zwany także Jamneńskim Nurtem, znajduje się około dwa kilometry za Unieściem, powstał w 1890 roku, kiedy to w wyniku sztormu zamknięta została mierzeja pod Łazami. Spacer z Unieścia jest wspaniały, z jednej strony morze, z drugiej lasy, świeża morska bryza, szum fal i krzyk mew. Powoli cichnie gwar rozmów i śmiechu, pustoszeje plaża. Dochodzimy do miejsca, gdzie Nurt łączy jezioro z morzem – plaża jest tu szeroka, na wpół dzika, porośnięta trawami. Króluje przyroda, tu prawdziwie odpoczniemy. Można iść dalej aż nad jezioro Jamno, gdzie przystań żeglarska, rejsy stateczkiem… Ale my wolimy pobyć tutaj i nasycić zmysły ciszą, turkusem wody i złotem plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>