Poszukiwacze zaginionego skarbu – Mikoszewo

Mikoszewo jest jedną z mniej znanych nadmorskich miejscowości, a szkoda, bo jest to bardzo urokliwe miejsce z wieloma atrakcjami turystycznymi oraz z dużą ilością miejsc, które warto odwiedzić.

Mikoszewo ma bardzo dobrą ofertę turystyczną i proponuje wiele ciekawych form spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest szukanie bursztynowych skarbów – chyba każdy w dzieciństwie chciał odkryć skrzynię ze złotem, prawda? Tutaj jednak do odnalezienia są bursztyny, a nie jest to takie łatwe, jak się wydaje, gdyż gra może trwać nawet cały dzień. Scenariusz gry, a właściwie jej trudność, dostosowana jest do wieku uczestników, których może być od dwóch do piętnastu. Gra rozgrywana jest na terenie Mikoszewa i przypomina tradycyjną grę w podchody lub coraz bardziej rozpowszechniane pokoje pełne zagadek, dzięki których rozwiązaniu można wydostać się na zewnątrz.  W czasie zabawy uczestnicy do swojej dyspozycji mają nawigację satelitarną i tak zwane "saperki".

Jeśli ktoś interesuje się bursztynem, z którego słyną plaże Bałtyku, powinien pomyśleć o wycieczce do Gdańska, dokąd z Mikoszewa mamy do przebycia około 20 km. W Gdańsku znajduje się bowiem Muzeum Bursztynu. Muzeum Bursztynu mieści się w renesansowym Zespole Przedbramia ulicy Długiej, pełniącej jednocześnie rolę starówki. Muzeum pokazuje nam wszystkie aspekty związane z bursztynem – skąd się bierze, jak się go obrabia oraz jak robiono to na przestrzeni wieków. W muzeum zobaczyć możemy zarówno surowe bursztyny jak i to, co z nich powstało – szkatułki, naczynia, biżuterię. Znajdują się tam również elementy interaktywne – możemy chociażby obejrzeć pokaz mody, w którym wykorzystano bursztynową biżuterię.

Mikoszewo jest miejscem, do którego warto wybrać się na dłużej, szczególnie jeśli lubimy morze, a nie znosimy tłoków na popularnych plażach. Baza noclegowa Mikoszewa (https://meteor-turystyka.pl) jest bardzo obszerna i składają się na nią głównie pokoje oraz apartamenty czy domki w bardzo korzystnych cenach. Tak na przykład warto zwrócić uwagę na ofertę ośrodka wypoczynkowego "Oskar" posiadającego na swoim terenie otwarty basen. W bardzo okazyjnej cenie można również wynająć pokój w jednym z pokoi gościnnych "Andromeda". Jest to dobra oferta dla rodzin z dziećmi, gdyż obiekt posiada duże podwórko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>