Liczne atrakcje Stronia Śląskiego

Osoby, które po raz kolejny zastanawiają się gdzie wybrać się na wakacje powinny wziąć pod uwagę malowniczą miejscowość w Kotlinie Kłodzkiej – Stronie Śląskie. Atrakcje nad wodą, zwiedzanie ciekawych miejsc, a także liczne trasy spacerowe są tym co sprawia, że nie można się nudzić.

Stronie Śląski – noclegi

Chcąc przyjechać na wakacje do Stronia Śląskiego trzeba już wcześniej zarezerwować pokój (np. tutaj – noclegi Stronie Śląskie). Wczasowicze mogą zatrzymać się w bardzo wygodnych apartamentach, jeśli wolą ciche i spokojne gospodarstwo agroturystyczne również z pewnością znajdą takie, które spełni ich oczekiwania. do dyspozycji są także klasyczne pokoje wynajmowane przez mieszkańców. Ceny zaczynają się już od 25 złotych za noc.

Ciekawe miejsca do odwiedzenia

Będąc w Stroniu Śląskim trzeba wybrać się do tamtejszej Huty Szkła Kryształowego – to właśnie z tego miejsca słynie miejscowość. Historia huty zaczęła się w II połowie XIX wieku. Dzisiaj można ją zwiedzać jednocześnie poznając tajniki powstawania wyrobów wytwarzanych w tym interesującym miejscu. Osoby odwiedzające fabrykę mogą również zobaczyć jak wygląda proces formowania szkła. Kiedy oprowadzający zakończy tę interesującą wycieczkę można wybrać się do sklepu i zaopatrzyć się w powstające w hucie produkty.

Wypoczynek nad wodą

W okolicy Stronia Śląskiego znajduje się Zalew Stara Morawa – sztuczny zbiornik wodny, którego powierzchnia wynosi ponad 5 hektarów, a który powstał dzięki funduszom europejskim w 2007 roku. Na spędzenie nad nim czasu decydują się wczasowicze, ale również mieszkańcy miejscowości, nad wodą czeka bowiem wiele atrakcji. Oczywiście można się tam kąpać na strzeżonych kąpieliskach, istnieje także możliwość wypożyczenia wodnego sprzętu – pontonów, czy rowerków wodnych. Po udanej zabawie można wybrać się na wieżę widokową i podziwiać panoramę tej urokliwej miejscowości.

Atrakcje zimowe

Nieopodal Stronia Śląskiego znajduje się ośrodek narciarki Czarna Góra. Stoki każdego roku są świetnie przygotowane. Trasy umożliwiające szusowanie znajdą tam zarówno osoby, które dopiero zaczynają się uczyć jeździć na nartach, jak również te, które mają pewne doświadczenie. Czarna Góra jest miejsce, w którym można uprawiać narciarstwo zjazdowe. Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>