Kościelisko zamiast Zakopanego

Szukanie oszczędności podczas wakacyjnego wyjazdu wcale nie jest takie proste. Przede wszystkim nie wiadomo bowiem, z czego w pierwszej kolejności można zrezygnować, czy szukać tańszych noclegów, ale od razu w gorszym komforcie, czy raczej oszczędzić na wyżywieniu, nie wykupując posiłków w restauracjach. Oszczędności mogą również na szczęście wypływać z miejsca, w którym wypoczywamy – jeśli na przykład do tej pory jeździliśmy głównie do Zakopanego, warto zmienić swoje przyzwyczajenia i następnym razem pojechać do Kościeliska.

Tańsze rozwiązanie

Rezygnacja z Zakopanego na rzecz położonego niedaleka Kościeliska wynika w naszym przypadku przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Wypoczynek w Kościelisku to oszczędność nawet kilkunastu złotych na jednym noclegu, łatwo więc obliczyć, że spędzając tylko tydzień w górach, jeden lub nawet dwa noclegi możemy mieć całkowicie za darmo. Standardowe stawki za pokój dwuosobowy w Kościelisku to maksymalnie sto złotych w sezonie letnim i o dziesięć bądź piętnaście złotych więcej w sezonie zimowym. Analogiczne stawki w Zakopanem są nawet o połowę wyższe! Nic więc dziwnego, że tak wielu turystów, mimo iż większość szlaków zaczyna się właśnie w stolicy Tatr, decyduje się na Kościelisko jako miejsce noclegu. Wieś posiada bowiem doskonałe połączenia komunikacyjne z Zakopanem, a sam dojazd zajmuje niecałe dziesięć minut – bezpośrednio do Kuźnic, skąd rozpoczynają się główne górskie trasy. Jeśli więc szukamy oszczędności i nie chcemy wydawać majątku na same noclegi, warto zastanowić się nad wakacjami spędzonymi w Kościelisku, a na pewno nie pożałujemy swojego wyboru. A wyżywienie? Oczywiście baza noclegowa to nie jedyna rzecz, na której można zaoszczędzić w Kościelisku. Sporo oszczędzimy także na samym wyżywieniu, ponieważ działa tu kilka regionalnych karczm, barów i restauracji, w których można smacznie zjeść tutejsze przysmaki, skosztować góralskiej kuchni, a nawet zamówić zwykłą pizzę. Do wyboru na turystów czekają także inne opcje wyżywienia – jeśli zatrzymujemy się w jednej z tutejszych willi, które posiadają własne kuchnie i zaplecza kuchenne, można albo gotować samemu albo wykupić gotowe posiłki. Zazwyczaj serwowane są one w postaci szwedzkiego stołu, ale istnieje również opcja zamówienia konkretnego dania z karty. Niektórzy turyści stołują się także w samym Zakopanem, od razu gdy schodzą z górskich szlaków i nie mają czasu czekać na powrót do Kościeliska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>