Kołobrzeg – więcej niż uzdrowisko

Kołobrzeg to największa i najpiękniejsza uzdrowiskowo-wypoczynkowa miejscowość na Pomorzu Zachodnim. Duże miasto tętni życiem nie tylko w lecie, kiedy turystów przyciąga wspaniała plaża.

To świetnie miejsce dla osób, które chcą wykorzystać prozdrowotny klimat, i to nie tylko przebywając w sanatoriach. Ukształtowanie wybrzeża sprawia, że woda morska tutaj jest cieplejsza niż w wielu innych miejscach, a powietrze niezwykle bogate w morskie minerały, jak też olejki eteryczne z otaczających Kołobrzeg sosnowych lasów. Miejscowość jako uzdrowisko wykorzystywane bywa dla leczenia chorób reumatycznych, skórnych i oddechowych oraz przyspieszenia rekonwalescencji po urazach. Zalety złóż torfu oraz źródeł podziemnych wód mineralnych, zapewniających znacznie więcej korzyści niż samo morskie powietrze, wykorzystywane są również w ośrodkach SPA podczas leczniczych i pielęgnacyjnych zabiegów i masaży.

Kołobrzeg może się też pochwalić jedną z najpiękniejszych polskich plaż, słusznie przyrównywaną do francuskiej Riviery. Zrewitalizowana przed kilkoma laty, z nawiezionymi dodatkowymi tonami piasku, wybudowanymi falochronami, rozciąga się złotym, drobnym piaskiem tuż przy spacerowych promenadach i luksusowych hotelach.

Do zwiedzenia z kolei obiektów znajdziemy bardzo wiele, zależnie od zainteresowań i wieku. Na pewno warta odwiedzenia jest Latarnia Morska, dowiemy się wiele ciekawostek o działaniu latarń morskich w ogóle. Kołobrzeg ma też sporo zabytkowych budowli z różnych epok – najstarsze to obiekty sakralne i sam układ ulic wywodzący się ze średniowiecza, obecne jest też wiele obiektów militarnych – pozostałości po dawnej twierdzy. Dzisiaj w dawnych bunkrach organizowane są pikniki historyczne, można też zwiedzać miasto szlakiem prowadzącym śladami umocnień obronnych. Oczywiście także i rodziny z dziećmi nie będą narzekać na nudę, wiele jest również atrakcji turystycznych związanych z morzem i żeglugą.

Na turystów o każdej porze roku czekają tu miejsca oferujące noclegi. Kołobrzeg ma duży port i tradycje uzdrowiskowe, a więc nie brakuje tu ofert o wysokim standardzie – baza noclegowa (meteor-turystyka.pl) jest niezwykle urozmaicona i zapewni każdemu wygody, jakich potrzebuje. Zarówno młodzi, lubiący się bawić, jak i szukający zacisznych i skromniejszych miejsc, zdołają znaleźć tu coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>