Bory Tucholskie i duma regionu – akwedukt w Fojutowie

Jeden z największych obszarów leśnych na terenie Polski to Bory Tucholskie. Znajdują się one na terenach dwóch województw kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego. Przepływają przez nie dwie rzeki Brda i Wda, co podnosi ich atrakcyjność turystyczną. Wpływa na nią także działalność człowieka, który stworzył Park Narodowy oraz liczne rezerwaty. Jego działalność zaowocowała również stworzeniem szlaków spacerowych, tras rowerowych i ścieżek dydaktycznych. Takiego rozwoju naturalnym następstwem jest baza noclegowa. Ta ostatnia stale się rozwija, by sprostać nawet najbardziej wymagającym turystom. Mogą oni liczyć na miejsce w hotelu, pensjonacie, ośrodku wypoczynkowym, domku letniskowym, czy na kawałek ziemi przeznaczonym na rozstawienie namiotu lub zaparkowanie kempingu. Wszystkie przydatne informacje na temat tych miejsc znaleźć można na oficjalnej stronie Borów lub za pomocą wyszukiwarki. Wystarczy wpisać takie słowa jak – Bory Tucholskie noclegi, by cieszyć się wieloma pojawiającymi się opcjami. Wiele możliwość jest także do wyboru jeśli chodzi o atrakcje turystyczne.

Można zacząć od zaznajamiania się z fauną i florą lub podziwiania tego co jest dziełem człowieka. Między innymi na uwagę zasługuje akwedukt w Fojutowie, a także kamienne kręgi i kurhany w Odrach. Ciekawym miejscem są także okolice jezior Wdzydze i Charzykowskie, a także Zalewu Koronowskiego. W tych miejscach można wypożyczyć sprzęt wodny i ruszyć na przygodę. Warto również rozważyć spływ kajakowy organizowany na rzece Brdzie. Ze względu na jej dość łatwe uwarunkowania oraz na piękno krajobrazu przyciąga ona wielu miłośników tego sportu.

Nie będą nudzić się również amatorzy innego sportu, a mianowicie jazdy na rowerze. Wytyczonych zostało wiele szlaków o zróżnicowanych długościach i trudnościach przejazdu, a co za tym idzie są dostępne dla każdego. Nie ma również problemu z wypożyczeniem sprzętu, ponieważ w okolicach funkcjonuje wiele tego typu punktów. Wracając do przyrody i zwierząt nie wolno zapominać o tym, że są to obszary chronione. Dlatego też przy wędrówkach, jeździe rowerem, czy grzybobraniu należy uważać na obecność dzikich zwierząt. Do zobaczenia jest również wiele zabytków, ponieważ na tym obszarze znajduje się wiele miasteczek. Jednym z nich jest Koronowo, wspomniane wcześniej pod względem Zalewu. Ta miejscowość ma swój niepowtarzalny klimat, tak jak całe Bory Tucholskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>