Atrakcje Krościenka nad Dunajcem

Różnorodność szlaków turystycznych, zróżnicowanych pod względem poziomu trudności sprawia, że w Krościenku nad Dunajcem nie sposób się nudzić. Każdy amator górskich wędrówek powinien wybrać się na jeden ze szlaków, a przede wszystkim zdobyć najwyższy szczyt. Warte uwagi jest też Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego. Ekspozycje tam prezentowane są źródłem wiedzy na temat roślinności Pienin, a także na temat historii i tradycji regionu. Możemy tam dowiedzieć się wielu interesujących faktów i poznać mnóstwo zadziwiających ciekawostek.

Największą atrakcją okolicy jest spływ Dunajcem. W Krościenku znajduje się końcowa przystań całego szlaku, liczący aż 23 km! Spływ niespokojnym nurtem wartkiej rzeki na tratwie jest przygodą, którą wspomina się przez całe życie.

Będąc w Krościenku nad Dunajcem nie sposób pominąć kwestii życia kulturalnego. Organizowane są tu różnego rodzaju imprezy, działają też zespoły, kultywujące tradycje ludowe i miejscowy folklor. Ważnym aspektem przy wyborze idealnego miejsca na wakacje czy weekendowy wypoczynek są też noclegi. Krościenko rozwiązuje ten problem. Bogata baza noclegowa pozwala na optymalny wybór miejsca zakwaterowania (wiele ofert jest na: noclegi Krościenko nad Dunajcem). Wszystko to w atrakcyjnych dla turysty cenach. Jeżeli szuka się miejsca do wypoczynku od miastowego hałasu i tłoku, a przy tym lubi się góry i górskie powietrze, to Krościenko nad Dunajcem to miejsce dobre na wakacje lub weekend. Pobliskie Pieniny dostarczają nam mnóstwa cudownych przeżyć i wiele atrakcji. O wszystkich nie sposób tutaj wspomnieć, jednak największą frajdą jest odkrywanie ich samodzielnie.

Jedna myśl na temat “Atrakcje Krościenka nad Dunajcem”

  1. Czy taki spływ na pewno jest bezpieczny? Chciałabym w weekend wybrać się z rodziną do Krościenka, ale nie wiem czy zabrać dzieci na spływ… Ktoś może się wypowiedzieć w tej kwestii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>